Uwell Caliburn Cartridge 4 Pcs
Uwell Caliburn Cartridge 4 Pcs

Uwell Caliburn Cartridge 4 Pcs

₺375.00
Tax included
Uwell Caliburn Cartridge 4 Pcs 2.0mL is a refillable cartridge.Compatible with 1.2ohm and 1.4ohm Coils. Uwell Caliburn, Uwell Caliburn Koko and Saltica Compatible with Pod Mod.

Rating :  

7 Yorum
Add to Wishlist

Uwell Caliburn Cartridge

Uwell CALIBURN Spare Cartridges (4 Packs), 2.0mL is a refillable cartridge.1.2ohm and 1.4ohm HOMEod has the ability to be filled on the top side with Coil Resistance. Uwell Caliburn Cartridge2ml has the capacity of salt liquid. %100 Ve and Uwell Caliburn is a replacement cartridge manufactured in accordance with the pod device.

2 mL capacity

Resistance: 1.4ohm

Double Port Top Filling System - Top Cover Drip Type

Compatibility: Uwell Caliburn Pod and Uwell Caliburn Koko Pod compatible with.

 

PACKAGE TYPE

4 pcs Caliburn cartridge

 

When should I change calibre cartridges?

Uwell Caliburn cartridges are based on your frequency of use and 1-2 weeks according to your liquid, but this depends on use.The most common sign of your pod needs to change is a slightly burned taste.

Can you refill calibre cartridges?

Uwell partitions related to the appearance of caliburn replacement pods can also be refilled with a removable drop tip, which acts as a liquid filling cap.Parallel Coil design provides you with better flavor, bigger clouds and a softer sore stroke.

Uwell how many times can you fill caliburn pod?

Each Caliburn compartment can be refilled about 40 times before changing the cartridge.

Why does calibreburn burn my throat?

Change the PG/VG rate of your Vape juice

In general, VG is responsible for the quantity and density of the steam, if the voted PG provides users with a "bow stroke" that gives tobacco-like feeling.But for some of us, too much PG can cause pain or burning in the throat.

Uwell Is Caliburn Sub Ohm?

Caliburn, Uwell's first pod device.Sub ohm tanks and more recently recognized with vape pens Uwelladded a pod system to the product range.1.4 ohm uses 2 mL refillable partitions with parallel coils and a top filling system.More suitable for mTL in-house.

Uwell Does Koko cartridges fit calibreburn?

Uwell Cartridges with Caliburn Koko kit are compatible with the original Caliburn mode, and the opposite applies.The only difference between them is that the original Caliburn pods are black-based 1.4Ω and red-based 1.2Ω from those who come with this kit.

Uwell
TB92
2021-06-06

Data sheet

Tank Capacity
2 ml
Quantity in Box
4 pcs
ohms
1.4Ω
Grade 
SELMİN
09/12/2022

ürünler çok kaliteli

taş gibi sağlam kargo yapıyorlar bırak kırılıp yarılmasını açana kadar ölüyorum çok güzel sarılmış halde bize ulaşıyor orjinal ürünün kullanımı da daha keyifli keyifli paramızın boşuna gitmediğini bilmekte ayrıca huzur veriyori

Grade 
BİLGEHAN
09/12/2022

bedelini ödediğin hizmetin ulaşması mutluluk verici

bu siteye gelene kadar öyle şeyler yaşadım ki ben farklı bir ürün alıyorum bana daha alt seviyede bir ürün gönderiliyor veya kırık çatlak ürün geliyor üç kez böyle talihsizlik yaşadım şimdi bu siteyi keşfettim ne istersem o orjinal ambalaj sorduğum tüm sorulara dönüş oluyor tüm çalışan arkadaşları kutluyorum tşk.

Grade 
NİLGÜN DERİN
09/12/2022

gerçek ürüne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum

farklı sitelerden ürün tedarik ederken bir çok olumsuzlukla karşı karşıya kaldım öneri üzerine bu siteden alış verişe başladım...çok özverili çalışıyorlar ürünler orjinal ve paketler açılmamış bir şekilde elimize ulaşıyor herkesin eline sağlık

Grade 
GÜLCAN
09/09/2022

güvenle kullandığım bir ürün

kalitesi yüksek çok fazla kullanmama rağmen rahatlıkla bir buçuk gün gidiyor orjinal ürünler olduğu için sıkıntı yaşamıyorum

Grade 
ÖZAY
09/09/2022

ürünlerin kalitesi çok iyi

eşim kullanıyordu artık bende kullanıyorum hem fiyat olarak cazip hem de kaliteli ürünler site hizmeti de başarılı çevremde ki herkese tavsiye ediyorum

Grade 
nazan
06/08/2022

arkadaşım sayesinde almıştım bundan sonra da hep bu siteden alıcam teşekkürler

Grade 
06/08/2022

severek kullanıyorum beni çok rahat 1 gün götürüyor likit hacmi ideal

Write your review !

On Top
Menu
Close
Cart
Close
Back
Account
Close
WhatsApp Sales Line